گوشی ورتو (vertu)

یکی از معروف ترین کلکسیون گوشی درجهان ورتو می باشد. این مدل در کنار مدل های معروف دیگر مانند اپل و سامسونگ درحال فعالیت است. با این تفاوت که در برخی موارد کاربردها و ویژگی های متفاوتی دارد. ورتو به طور معمول جزو گوشی های گران قیمت محسوب شده که درحالت عادی کاربران این مدل گوشی افراد ثروتمند درجهان می باشد، به همین علت میتوان گفت در دست داشتن گوشی های ورتو نمادی از ثروت می باشد. در برخی مدل های گوشی های ورتو طلا وسنگ های ارزشمند به کاررفته است. علاوه بر طلا، تیتانیوم ونقره و انواع سنگ های قیمتی نیز درون ورتو کاربرد خواهند داشت و بر قیمت آن تاثیرگذار می باشد. ورتو دارای ظاهری خاص و منحصر به فرد است که در عین ارزش بالای آن متاسفانه سخت افزار قدیمی را دارا می باشند، ولی امروزه افراد شرکت ورتو درتلاش اند تا بر قابلیت های آن بیفزایند.

مشخصات کلی برخی گوشی های ورتو

حال برخی از گوشی های محبوب و با کیفیت تر ورتو را به صورت خلاصه بررسی خواهیم کرد:

ورتو سیگنیچر


این مدل از گوشی های ورتو جزو گوشی های پرچمدار آن می باشد که در سال ۲۰۰۳ راهی بازار شد. از ویژگی های این مدل گوشی میتوان گفت دکمه دوربین ندارد و حافظه کمی برای ذخیره اطلاعات دارد. این درحالیست که شرکت ورتو برای ساخت چنین محصولی از حدود یک گرم یاقوت سرخ استفاده کرده است که قیمت حدودی آن را میتوان ۱۶۰ میلیون تومان دانست.

ورتو اسنت


این مدل گوشی ورتو پس از مدل گفته شده در بالا به نام ورتو سیگنیجر یعنی درسال ۲۰۰۴ به بازار عرضه شد. زیبایی این مدل به نسبت مدل قبلی پایین تر بوده و همچنین باتری بی کیفیت تری دارد. میتوان اینگونه گفت که تنها به دلیل به کاربردن فولاد زنگ نزن، یاقوت کبود ورتو اسنت دارای قیمتی حدودی بالای ۱۰۰ میلیون می باشد.

قیمت گوشی ورتو دایموند


 این مدل گوشی ورتو یعنی ورتو دایموند حدود یکسال بعد از مدل ورتو اسنت یعنی سال۲۰۰۵ به بازار عرضه شد. از لحاظ ویژگی های ظاهری و داخلی با سیگنیچر شباهت داشته و تفاوت اساسی آن وجود داشتن نگین در حاشیه آن است. قیمت حدودی آن بالای ۱۵۰ میلیون می باشد.

ورتو سیگنیچر اس


 گوشی ورتو سینگنیچر اس به نسبت مدل های قبلی دارای امکانات بهتری بوده به گونه ای که دارای حافظه ۴ گیگابایتی می باشد که حافظه معقولی است و قابلیت اتصال بلوتوث را داراست. از لحاظ قیمت میتوان گفت حدودا با ورتو دایموند هم قیمت می باشد.

ورتو تی آی


 این گوشی از شرکت ورتو در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد. این گوشی به سیستم عامل اندروید مجهز بوده و دارای حافظه مناسبی برای ذخیره اطلاعات می باشد. با وجود امکانات ابتدایی در این مدل گوشی ورتو، امکاناتی همچون وای فای و بلوتوث را دارا نیست. قیمت آن حدودا ۲۵۰ میلیون می باشد. این مدل دارای دوربین سلفی در سمت چپ آن می باشد.

ورتو کانستلیشن


 گوشی ورتو کانستلیشن محصول شرکت اسنپدراگون کوالکام می باشد. که به نسبت مدل های قبلی آپشن بالاتری محسوب می شود. قیمت حدودی آن ۷۰ میلیون می باشد. دارای لایه نازکی از یاقوت کبود بوده که سیستم اندروید و دوربین سلفی وباتری قدرتمند تری را به نسبت مدل های قبلی گفته شده داراست.

ورتو سیگنیچر تاچ


گوشی ورتو سیگنچر تاچ دارای بدنه تیتانیومی و بدنه پشتی چرم گوساله می باشد. دارای ظاهری زییا و از پرچمداران سری خود در سال ۲۰۱۵ می باشد. این مدل از گوشی ورتو جزو گوشی های پیشرفته آن. محسوب می شود. میتوان گفت قیمت حدودی آن نیز ۳۰۰ میلیون می باشد، که به نسبت مدل های دیگر گفته شده دارای قیمت بالاتری بوده که به دلیل کارایی و زیبایی ظاهری آن می باشد.

گوشی ورتو استر پی


 گوشی ورتو استر پی آخرین مدل گوشی ورتو در سال۲۰۱۸ به بازار عرضه گردید که خود دارای دومدل باروک وگاتیک دسته بندی می شود. محافظی نازک از جنس یاقوت داراست. میتوان گفت از بین گوشی های دارای دوربین سلفی، دوربین قوی تری را دارابوده که علاقمندان به سلفی از آن استقبال کرده اند. قیمت حدودی این مدل ۱۵۰ میلیون می باشد که با توجه به تورم و گرانی قیمت میتوان گفت قیمت های عنوان شده ثابت نبوده و برای مثال مدل ورتو استر پی که در سال ۲۰۱۸ قیمت آن حدود۱۵۰ میلیون تومان بود، حال حدودا۴۰۰ میلیون تومان است.

ورتو سیگنچر اسمشاهده محصولات

تاریخچه ساخت گوشی های ورتو

شرکت ورتو در سال ۱۹۹۸ توسط کمپانی نوکیا راه اندازی شد. هدف از ساخت موبایل ورتو به نمایش گذاشتن تجملات ولوکسی آن بود. در حدودای سال۲۰۱۳ ورتو فروش خوبی داشت ولی امروزه در حال ورشکستگی است ولی این در حالیست که همچنان هم از ورتو به عنوان گوشی های زیبا ولوکس یاد می شود.

سخنان رئیس طراحی ورتو

او گفته است در دهه ۹۰ کسی به فکر ایجاد گوشی لوکس نبود و ما به فکر ساخت گوشی بهتری افتادیم. با خود گفتیم اگر در بحثی برای ساخت گوشی پول مطرح نباشد، میتوان چه کرد؟ در شرکت نوکیا یافتیم که قیمت بسیار مهم بوده ولی امروزه ما در تلاش برای ساخت گوشی های ورتو ای هستیم که عجیب و دارای قیمتی بسیار بالا می باشد. در مدل های جدیدتر گوشی ورتو اگر کسی به دنبال سنگ های قیمتی نیز باشد، ما از الماس و یاقوت کبود در ساختارآن استفاده کرده ایم. یکی از دلایل استفاده از یاقوت کبود درآن این است که به دلیل استحکام بالای آن خراشیده و تراشیده نمی شود ومستحکم است.

برخی اعتقاد دارند که گوشی های ورتو خیلی کاربردی نمی باشند ولی در حقیقت اینگونه نیست، به طوریکه برای مثال می توان گفت دارای پردازنده تصویر نوری می باشد. دوربین حرفه ای و پردازنده تصویر با کیفیت دارد. گوشی ورتو دارای باتری فوق العاده و بزرگ است و نیاز به نگرانی برای شارژ گوشی ورتو نیست.

ورتو استر پیمشاهده محصولات

ویژگی های برند تلفن همراه ورتو

  • نمایشگر ضد ضربه: نمایشگر گوشی های ورتو از کریستال یاقوت کبود ساخته شده اند. بعد از الماس ماده سخت کره زمین است. دربرابر ضربه مقاوت بالایی از خود نشان می دهد و تنها میتوان با الماس برروی آن خراش انداخت. این قابلیت با توجه به قیمت بالای این مدل گوشی های ورتو، کاملا معقول می باشد.
  • قاب پشتی از جنس چرم: چرم این قاب با دقت زیادی طراحی شده که با دیدن آن بر روی گوشی زیبایی خاصی رابه ارمغان می آورد. یکی از خوبی های به کاربردن چنین قابی برروی گوشی ورتو میتواند نیاز نداشتن آن به قاب های معمول مانند دیگر گوشی ها باشد.
  • طراحی خوب ومنحصر به فرد: بدنه گوشی های ورتو از فلزاتی مانند آلومینیوم وتیتانیوم است، که دارای کیفیت بالایی بوده و علاوه بر ویژگی های منحصر به فرد وخاص آن دارای کیفیت پخش صدای خوبی نیز می باشد.
  • به روزرسانی نرم افزارهای آن: گوشی های جدیدتر ورتو همگی دارای سیستم عامل اندروید می باشند و بروزرسانی های مختلفی را دریافت می کنند. به گونه ای که بروزرسانی های آن جز مزیتهایش به حساب می آید.
  • دارای صدای واضح ودالبی: گوشی های ورتو به بلندگوی استریومجهز است. یکی از بلندگو های آن در قسمت بالا ودیگری پایین قراردارد. میکروفون های آن قادرند نویز را حذف کرده و صدا راواضح وشفاف کنند.
  • دوربین مناسب و عالی: دارای دوربین های مجهزی می باشند به گونه ای که دوربین به کاررفته درآن جزو مشهورترین برندهای عکاسی حرفه ای می باشد.
  • پشتیبانی از انواع سیمکارت ها: این گوشی معمولا تمام باند های مخابراتی را پشتیبانی و به همین دلیل سفر به جای جای دنیا واستفاده از آن مناسب می باشد. بدین علت به گوشی های ورتو، گوشی های مسافرتی نیز گفته می شود.
  • صفحه نمایشگر حرفه ای: نمایشگر آن امکان دیدن حروف را با کیفیت بالا فراهم می کند و دارای صفحه ضدخش برای محافظت از پنل است.
  • اتصال سریع آن: گوشی های ورتو آخرین نسخه اطلاعاتی را دریافت و بالاترین سرعت دانلود را دارا هستند.
  • رمزگذاری درست و بجا: گوشی های لوکس ورتو دارای بالاترین امنیت اند. تمام پیام ها وتماس ها توسط شرکت رمزنگاری و پشتیبانی می شوند. در نتیجه میتوان گفت تا خودتان اطلاعات گوشی ورتورا در اختیار دیگری نگذارید امکان هک کردن آن مقدور نمی باشد.

ورتو سینگچر تاچمشاهده محصولات

دلیل دقت در تعمیرات گوشی ورتو

همانطور که قبلا نیز گفته شد گوشی های شرکت ورتو گران قیمت می باشند و طبیعی است پیدا کردن جایگزینی برای قطعه خراب شده آن بسیار دشوار و پرهزینه باشد. در نتیجه نیاز است که در تعمیر گوشی های ورتو به نسبت گوشی های دیگر دقت ووقت بالاتری را صرف کرد. زیرا اگر در هنگام تعمیر قطعه ای از آن به قطعات دیگر ویا حتی بدنه دستگاه ضربه ای وارد شود، خرج بیشتری را باید به صاحب گوشی بپردازید. میتوان گفت که برای تعمیر گوشی ورتو بهتر است قبل از هر چیز با تعمیرکاری ماهر و باتجربه مشورت کنید و بعد گوشی ورتو خودرا به او بسپارید.

جهت درخواست خرید گوشی لطفا فرم زیر را به صورت کامل و دقیق تکمیل نمایید
همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند.

Accepted file types: jpg, png, Max. file size: 3 MB.
وضعیت گوشی

خرابی ناشی از آب خوردگی ورتو قابل تعمیر است؟

به صورت قاطعانه نمیتوان در رابطه با آب خوردگی و خرابی گوشی های ورتو نظر داد. زیرا در برخی شرایط ممکن است هرچند که گوشی ورتو آب خورده باشد ولی با اقدامات صحیح و درست اولیه توسط کارشناس درست شود و قابل استفاده گردد، ولی گاه در برخی شرایط اگر گوشی دیگر روشن نشد و قابل استفاده نبود یعنی مشکل جدی تر بوده و راه چاره ای برای روشن کردن آن نیست. درنتیجه درست شدن و یا نشدن گوشی ورتو که با آب تماس داشته است، ربطی به خرابی و یا سالمی آن ندارد.

ولی باید توجه داشت و دانست که هرچه شدت آب خوردگی و میزان در تماس بودن ورتو با آب بیشتر باشد، شانس تعمیرشدن آن کمتر خواهد بود. به طورکلی گوشی های ورتو ضدآب نبوده و در برابر آن بسیار حساس اند. مراکز تعمیرات گوشی هیچ تضمینی برای تعمیرکردن موفقیت آمیز گوشی ورتو به صاحب گوشی نمی دهد.

در نهایت میتوان اینگونه گفت که ورتو یکی از گرانترین تلفن های همراه بوده و دارای ویژگی های خاص خود می باشد. تا به امروز توانسته که در بازار گوشی های تلفن همراه بی رغیب باشد زیرا دارای صفحه نمایشگر مقاوم، پردازنده تصویر عالی و دوربین با کیفیت و… می باشد. دارای دستیار مخصوص می باشد و زنگ منحصر به فرد وخاص یکی دیگر از ویژگی ها وخصوصیات های بارز آن است. با تعاریف بالا این گوشی یک گوشی گران قیمت و با کلاس بوده و جنبه نشان دادن واشرافی خواهد داشت. در مدل های جدیدتر آن اندروید عرضه و مشکلات آن تا حدودی برطرف شد. حال سخت افزار آن به صورت قابلیت دستگاه های اندرویدی شروع به کار کرده است.