آیا شارژر فندکی  برای باتری گوشی یا ماشین ضرر دارد؟

شارژر فندکی

روابط عمومی سفیران تل – امروزه به برخلاف گذشته از روش های مختلفی برای شارژ گوشی های تلفن همراه استفاده می شود. با پیشرفت فناوری به طور معمول افراد دیگر نگرانی بابت تمام شدن شارژ گوشی های خود ندارند زیرا می توانند با به کارگیری روش های بسیار کاربردی گوشی های هوشمند خود را در هر موقعیتی شارژ نمایند. از جمله روش های شارژ کردن گوشی های هوشمند می توان به شارژ کردن گوشی توسط دستگاه های مختلف همچون پاور بانک و یا شارژر فندکی اشاره نمود. این دو دستگاه از وسیله های پرکاربرد می باشند که از آن ها جهت شارژ کردن گوشی ها استفاده می شود.

اما در برخی مواقع بعضی از افراد ممکن است در مکانی قرار داشته باشند که به پاور بانک دسترسی نداشته باشند در این هنگام است که می توان گفت شارژر های  فندکی کاربرد فوق العاده خوب خود را به نمایش می گذارند. اما برخی از افراد ادعا می کنند که شارژر فندکی موجب خراب شدن باتری گوشی و  و باتری ماشین می شود! به همین علت در حال حاضر این مورد به یکی از سوالات رایج افراد تبدیل شده است که آیا شارژر فندکی برای باتری گوشی یا ماشین ضرر دارد؟

پاسخ این سوال را نمی توانیم به صورت مختصر بیان کنیم زیرا باید این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم تا بدانیم که شارژر فندکی می تواند به باتری گوشی و یا ماشین آسیب برساند و یا خیر. اما قبل از هر مسئله ای لازم است بدانیم که شارژر فندکی چیست و برای چه کاری از آن استفاده می شود؟ در ادامه مطلب به معرفی شارژر فندکی و کاربرد آن خواهیم پرداخت.

شارژر فندکی چیست؟

شارژر فندکی امروزه به یکی از دستگاه های ضروری و مورد نیاز افراد تبدیل شده است. شارژر های فندکی جز دستگاه های الکترونیکی کوچکی می باشند که در داخل ماشین جهت شارژ کردن گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به اینکه افراد بسیاری از وقت خود را در تلفن همراه صرف می کنند وجود یک وسیله که بتوان از آن در مسافرت ها و مکان های دور از منزل جهت شارژ کردن گوشی استفاده کرد، بسیار ضروری می باشد.

شارژر فندکی

شارژر های فندکی از خیلی وقت پیش تا کنون به صورت گسترده مورد استفاده مردم قرار می گیرند. بنظر شما این نوع وسیله چگونه سبب شارژ شدن گوشی هوشمند می شود؟ حقیقت این است که شارژر فندکی با تبدیل کردن برق ۱۲ ولت ماشین به ولتاژ ۵ ولت انرژی مورد نیاز برای شارژ نمودن گوشی را فراهم می سازد. یعنی این مقدار انرژی برای تامین انرژی مورد نیاز باتری گوشی هوشمند کافی است. یک سر شارژر فندکی داخل جا فندکی قرار می گیرد و به راحتی می توان از آن جهت شارژ نمودن گوشی استفاده نمود. البته در نظر داشته باشید مقدار ولتاژ خروجی جا فندکی همواره متغیر است. یعنی جا فندکی چند  خروجی متفاوت معادل ۵ ولت ۱ آمپر و ۲ آمپر دارد. حتی می تواند خروجی ها بیشتری نیز داشته باشد.

گوشی لاکچری آیفون یا ورتو

در حالت کلی ولتاژ خروجی جا فندکی به نوع  شارژ بستگی دارد. در خرید شارژ فندکی همواره بایستی به تعداد پورت ها و مقدار خروجی های جا فندکی توجه ویژه ای داشته باشید. معمولا افراد در خریدن این محصول بیشتر به ظاهر آن توجه می کنند و بیشتر سعی می کنند که شارژ فندکی هایی که دارای ظاهر زیبا می باشند را تهیه نمایند و توجه ای به قابلیت های این محصول ندارند. اما توصیه می شود در خرید این محصول علاوه بر در نظر گرفتن ظاهر آن به قابلیت های آن نیز توجه داشته باشید. برای مثال اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که همیشه تلفن همراه و تبلت خود را به همراه دارید. بهتر است از جا فندکی هایی استفاده نمایید که تعداد پورت بیشتر دارند. زیرا برای شارژ کردن گوشی و تبلت به تعداد پورت های بیشتری نیاز خواهید داشت.

آیا شارژر فندکی به باتری ماشین آسیب می رسد؟

شارژ های فندکی همانطور که گفتیم دارای یک کاربرد مشخص یعنی شارژ کردن گوشی و تبلت و حتی لب تاپ ها هم نیز می باشند. با توجه به این موضوع می توان گفت که این وسیله های الکترونیکی برخلاف اندازه کوچکی که دارد کاربرد گسترده ای دارند. به همین علت است که امروزه این وسیله الکترونیکی توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است. اما در نظر داشته باشید هر نوع وسیله ای در کنار مزایا و کاربرد های مختلفی که دارد همواره دارای معایبی نیز می باشد. یعنی شارژ فندکی در مقایسه با کاربرد بسیار خوبی که دارد ممکن است در برخی مواقع دردسر ساز شود.

شارژر فندکی

اما همانطور که گفتیم استفاده از شارژر فندکی همیشه موجب بروز مشکل نمی شود و این مورد فقط در برخی موارد صدق می کند.  به نظر شما استفاده از شارژر فندکی می تواند چه مشکلاتی به وجود آورد؟ بسیاری از افراد ادعا می کنند که استفاده از این وسیله ممکن است موجب خراب شدن باتری گوشی و یا باتری ماشین شود. سوالی که در رابطه با استفاده از شارژ فندکی وجود دارد این است که آیا شارژ فندکی به باتری ماشین آسیب می زند و یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که آسیب رساندن شارژ فندکی به باتری ماشین بیشتر مربوط به ماشین های قدیمی می باشد.

یعنی ماشین های قدیمی که سال ساخت آن ها مربوط به ۱۰ سال پیش می باشد از این تکنولوژی پشتیبانی نمی کنند و در این حال شارژ فندکی موجب می شود به باتری ماشین آسیب برسد. اما در نظر داشته باشید که شارژ فندکی همواره هیچ مشکلی برای باتری ماشین های مدرن به وجود نمی آورد. پس هیچ گونه نگرانی در رابطه با استفاده از شارژ فندکی در ماشین های مدرن و جدید وجود ندارد. البته بهتر است بدانید که نوع شارژر فندکی نیز تاثیر بسیار زیادی روی آسیب رسیدن به باتری ماشین دارد.

این به چه معنا است؟ شارژر های فندکی توسط برند های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند به همین علت کیفیت آن ها بایکدیگر کاملا متغیر است. مسلما شارژر فندکی هایی که توسط برند ها ناشناخته تولید می شوند از کیفیت نامناسبی برخوردار می باشند و به همین علت انتخاب درستی به شمار نمی آیند.

رقابت آیفون و دوربین عکاسی

آیا شارژر فندکی به باتری گوشی آسیب می رساند؟

گوشی های هوشمند جز آن دسته از وسایل ضروری و پر کاربرد می باشند به همین علت سالم ماندن آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. این بدان معنا است که نباید از هیچ گونه وسیله ای که سبب آسیب رسیدن به گوشی هوشمند می شود استفاده کنیم. همانطور که گفتیم شارژ های فندکی برای شارژ کردن گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند. اما بنظر شما آیا این وسیله الکترونیکی می تواند سبب آسیب رسیدن به باتری گوشی شود؟ قبل از هرچیزی باید بگوئیم اینکه شارژر فندکی چقدر می تواند برای باتری گوشی مضر باشد همواره به عوامل مختلفی بستگی دارد.

شارژر فندکی

به عنوان مثال نوع خودرو ارتباط مستقیمی با تاثیری دارد که شارژر فندکی روی باتری گوشی می گذارد. مثلا ماشین های قدیمی مقدار جریان و ولتاژی که به شارژ فندکی منتقل می کنند می تواند موجب آسیب رسیدن به باتری گوشی شود. در مقابل ماشین های مدرن و جدید که طی سال های اخیر تولید شده اند این مشکل را ندارند. کیفیت و نوع شارژر نیز می تواند روی این موضوع تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد. شارژ فندکی هایی که دارای کیفیت های بالاتری می باشند انتخاب مناسب تری برای استفاده می شوند. زیرا احتمال اینکه باتری گوشی توسط این نوع شارژر ها آسیب ببیند بسیار پایین می باشد پس بهتر است در انتخاب شارژر فندکی با کیفیت توجه بالایی داشته باشید و سعی کنید شارژ هایی که توسط برند ها معروف تولید می شوند را خریداری نمایید تا بتوانید امکان آسیب رسیدن به باتری گوشی توسط شارژر فندکی را به حداقل ممکن برسانید.

همچنین در نظر داشته باشید کابل شارژی که از آن به عنوان رابط بین شارژر فندکی و گوشی استفاده می شود. می تواند تاثیر زیادی روی این مسئله داشته باشد. کابل شارژر همواره باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. مهم نیست که از کابل شارژر برای چه چیزی استفاده می شود چیزی که در این میان وجود دارد و بسیار حائز اهمیت است این است که همیشه بخصوص برای شارژر فندکی بایستی از کابل شارژر های استاندارد استفاده شود. چرا این موضوع مهم است؟

دلیل آن به این خاطر می باشد کابل شارژر هایی که از کیفیت نامناسبی برخوردار می باشند نمی توانند جریان ولتاژ را به خوبی عبور دهند به همین دلیل این موضوع می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای باتری گوشی به وجود آورد. پس بهتر است که در انتخاب کابل شارژر مناسب برای شارژر فندکی نیز دقت و توجه بالایی داشته باشید. در این مطلب به بررسی موضوعاتی پرداختیم که تاثیر بسیار زیادی روی آسیب رسیدن به باتری گوشی توسط شارژر فندکی دارند. یعنی آسیب رسیدن به باتری گوشی همواره می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما اگر توجه کرده باشید متوجه می شوید نوع کابل و نوع شارژر فندکی تاثیر بیشتری روی آسیب رسیدن به باتری گوشی دارند. اما به نظر شما باید از چه نوع شارژر فندکی و چه نوع کابل شارژری استفاده کنیم؟ در ادامه مطلب به بررسی این موضوع به طور کامل خواهیم پرداخت.

تاریخچه تصویری گوشی آیفون؛ از اولین نسخه تا 15 پرومکس

شارژر فندکی مناسب

اگر کمی به اطراف خود بنگرید متوجه می شوید که  تمامی محصولاتی که امروزه ما از آن ها استفاده می کنیم دارای مدل های مختلفی می باشند که توسط برند های مختلف تولید می شوند. حال با توجه به این موضوع امری کاملا طبیعی است که کیفیت محصولات عرضه شده توسط برند های مختلف با یکدیگر متغیر باشند. اما از همه چیز مهم تر این است که بتوان در میان محصولات موجود  محصولی را که از کیفیت بالا تری برخودار می باشد را خریداری کرد. شارژر های فندکی همچون بسیاری از محصولات دیگر توسط برند های مختلف، در مدل های متفاوت تولید و به بازار عرضه می شوند.

کابل شارژر مناسب

یعنی اینکه تنوع این نوع وسیله بسیار زیاد است و شما برای خرید آن گزینه های متعددی را پیش رو خواهید داشت. با توجه به توضیحاتی که در رابطه با اهمیت شارژر های فندکی بیان کردیم باید بگوئیم که انتخاب شارژر فندکی مناسب همواره یکی از مسائل حائز اهمیت است که باید به آن توجه کافی داشته باشیم. سعی کنید برای خرید این وسیله از برند هایی استفاده کنید که دارای اعتبار کافی می باشند. زیرا برند های معروف هیچ گاه محصولات بی کیفیت را تولید نمی کنند. این را می توان یکی از جنبه های مثبت خرید شارژر فندکی از برند های معروف دانست.

در حال حاضر تعداد شارژر های فندکی موجود در بازار بسیار زیاد است به همین علت ممکن است برخی از افراد در خرید شارژر فندکی مناسب و با کیفیت دچار سردرگمی شوند. برای افرادی که نمی دانند چه نوع شارژری را باید خریداری نمایند که از کیفیت مناسبی برخودار باشند پیشنهاد می شود از شارژر های راو پاور و یا انکر استفاده شود. این نوع شارژر فندکی ها همواره با دارا بودن کیفیت و ویژگی های خوب انتخاب مناسب تری به شمار می آیند.

کابل شارژر مناسب

همانطور که گفتیم انتخاب کابل شارژر مناسب برای استفاده از شارژر فندکی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای خرید کابل شارژر محدودیت خاصی وجود ندارد و شما می توانید هر نوع کابل شارژری را خریداری نمایید و آن را مورد استفاده قرار دهید. اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا باید کابل شارژر مناسب انتخاب نماییم؟ کابل شارژر نامناسب در منتقل نمودن جریان ولتاژ به گوشی تلفن همراه بسیار کند عمل می کند به صورتی که در برخی مواقع این موضوع سبب خرابی باتری گوشی می شود. در اینجا است که می توان فهمید انتخاب کابل شارژر مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

در خرید کابل شارژر مناسب برای شارژر فندکی بهتر است یک سری نکات مهم را مدنظر داشته باشید بلکه بتوانید کابل مناسب را انتخاب نمایید. قبل از هرچیزی بهتر است به برند عرضه کننده کابل شارژر توجه ویژه ای داشته باشید. ثانیا کیفیت کابل شارژر را مورد بررسی قرار دهید. مسلما کابل شارژر هایی که نرم و انعطاف پذیر می باشند همواره گزینه مناسب تری به شمار می آیند. با توجه به توضیحات ارائه شده می توانید انتخاب دقیق تری در انتخاب کابل شارژر مناسب برای شارژر فندکی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =